Kocioł C.O – jak wybrać?

W sprzedaży dostępny jest naprawdę szeroki wybór pieców C.O. W efekcie niejedna osoba ma poważny problem, stając przed koniecznością zakupu pieca. W związku z tym temat „Kocioł C.O. – jaki wybrać” cieszy się wśród przyszłych właścicieli domków jednorodzinnych ogromną popularnością. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się naprawdę dobrym kotłem, który nie zawiedzie.

Moc kotła

Bez wątpienia jest to najważniejszy parametr, który charakteryzuje każdy kocioł. Trzeba pamiętać, że zarówno błąd niedoszacowania, jak i przeszacowania będzie wiązał się z określonymi problemami. Jeśli postawimy na kocioł cechujący się zbyt małą mocą, napotkamy na problemy z ogrzaniem domu. Jeżeli z kolei kocioł będzie zbyt dużą moc, to trudno oczekiwać energooszczędności. Co więcej, będzie się on wówczas naprawdę szybko zużywał. W konsekwencji doprowadzi to do konieczności szybszej wymiany pieca na nowy.

Sterowanie

Jeśli decydujemy się na kocioł bez podajnika, mamy dwie opcje do wyboru, jeśli chodzi o sterowanie. W grę wchodzi miarkownik spalania oraz wentylator. To pierwsze rozwiązanie spotyka się obecnie dość rzadko. Wentylatory stosowane są znacznie częściej. To rozwiązanie dużo bardziej aktywne, a tym samym praktyczne dla użytkownika.

A może kocioł z podajnikiem?

Jeśli nie musimy oszczędzać, warto rozważyć opcję zakupu kotła z podajnikiem. To rozwiązanie bardzo wygodne. Decydując się na taki kocioł, ograniczamy do minimum nasz udział przy jego obsłudze.

Kotły C.O., które obecnie dostępne są na rynku to szeroki wybór produktów znacznie różniących się między sobą. Nasze wskazówki pomogą dokonać najlepszego wyboru.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*